Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Avaldatud on ID-tarkvara versioon 3.12

1. veebruaril avalikustati ID-tarkvara versioon 3.12. Tegu on korralise hooldusreliisiga, kus on tehtud mitmeid parendusi ja täiendusi.

ID-tarkvara kõige uuem versioon on allalaetav aadressilt installer.id.ee. Mac OS X kasutajad leiavad kõige uuema DigiDoc3 kliendi ja ID-kaardi haldusvahendi App Store’ist. Alates sellest nädalat jõuab vanemate versioonide kasutajatele automaatne tarkvarauuendus. Soovitame kindlasti tarkvara uuendada.

Olulise muudatusena saab alates tarkvara versioonist 3.12 anda vaid BDOC ja ASiC-E vormingus allkirju. Tarkvaras säilib DDOC-vormingus dokumentide avamise võimalus, kuid uusi DDOC-vormingus dokumente enam luua ega varasemalt loodud dokumentidele allkirja lisada ei saa. DDOC vormingus digiallkirjastatud faili avamisel kuvatakse info, et tegu on vanas formaadis DigiDoc konteineriga.

Lisatud on keskne konfiguratsioonihaldus, mis võimaldab ajakohastada tarkvara konfiguratsioonisätteid kasutaja arvutis Riigi Infosüsteemi Ameti serverist. Oluliselt on muudetud ID-tarkvara pakendust operatsioonisüsteemile Windows, tarkvara paigaldamisel on võimalik valida milliseid komponente installeerida – see on oluline ennekõike korporatiivkasutajatele (juhised administraatoritele).

Täielik nimekiri uuendatud lõppkasutaja komponentidest ja muudatustest

ID-tarkvara versioon 3.12 toetab operatsioonisüsteeme:

  • Windows 7 SP1, 8.1 ning 10
  • Mac OS X 10.9, 10.10 ja 10.11
  • Ubuntu 14.04 LTS ja 15.10
  • Windows Server 2008 R2 ja 2012

Veebilehitsejatest on toetatud:

  • Windowsil: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome;
  • Mac OS Xil: Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome;
  • Linuxil: Mozilla Firefox, Google Chrome.

Tarkvara arendamist rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

8. veebruar, www.id.ee

Teema: PKI

Lisatud 12.02.2016

Tagasi lehele "Uudised"