Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

AssaPauk – kampaania turvalisest käitumisest Internetis

Täna algas teavituskampaania, mis annab soovitusi, kuidas Internetis turvaliselt ringi talitada. Kõik materjalid leiab lehelt www.netiohud.ee/assapauk

CERT Eesti korraldatud kampaania ei propageeri tehnilisi lahendusi, vaid turvalist käitumist Interneti kasutamisel. Põhirõhk on kolmel teemal: linkidele klikkimine, tugevate paroolide kasutamine ning enda identiteedi kaitsmine Internetis.

Igal teemal näitab kampaania juhtumit elust enesest inimeste suu läbi esitatuna ning selgitab, kuidas saab lihtsaid nippe kasutades enda käitumist palju turvalisemaks muuta.

CERT Eesti juhi Hillar Aarelaiu sõnul on see aeg möödas, kus viirused kustutasid vaid inimeste dokumente: „Täna nakatavad kurjategijad inimeste arvuteid selleks, et saada kontroll arvuti üle ning ülevõetud arvutit kasutades kuritegelikult raha teenida, ise märkamatuks jäädes. Meie eesmärk on inimestele teada anda, kuidas seda vältida saab.“

Videoklippe ja soovitusi saab vaadata kampaania lehelt www.assapauk.ee „Veebilehe aadress viitab inimest valdavale ehmatusele ja nördimusele, kui ta on avastanud, et tema arvutis on pahalane. Mõnikord läheb õnneks ja viirus ei tee oluliselt häda. Aga võib ka juhtuda, et arvutiomanikku ootab oluliselt suurem pauk“, räägib RIA kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe.

Kes soovivad oma sõpru või sugulasi neid varitsevatest ohtudest teavitada, saavad kampaania kodulehelt neile otse kirja saata. Vabalt levitamiseks on kõik kampaania videoklipid, bännerid, MSNi pildid, arvuti taustapildid, jne.

Teavet turvalise arvutikasutamise kohta levitatakse ka välireklaamidega ja ühistranspordis olevatel ekraanidel.

Kampaania eelarve on ligi 600 000 krooni, kampaaniat toetab EL programm „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine.“

Videoklipid Youtube's:

Lisainfo CERT Eesti kohta

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 12.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"