Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Arvutimaailm 10x10

24.04.2003

Eesti Informaatikakeskuse poolt välja antav Eesti esimene infotehnoloogia ajakiri Arvutimaailm sai kümne aastaseks ning kokku on trükivalgust näinud juba sada numbrit.

Arvutimaailma lõi 1993. aastal Eesti IT tollane eestvedaja Ustus Agur, kes oli kuni 1997. aastani ka peatoimetaja. Kokku on olnud AM-il neli peatoimetajat, kellest praegune peatoimetaja Piret Frey on olnud toimetuses ajakirja sünnist saadik.

Kõrvuti Arvutimaailmaga on kümne aasta jooksul ilmunud mitmeid arvutiteemalisi ajakirju, kuid ükski neist ei ole püsima jäänud. See näitab, et Arvutimaailmal on kindel lugejaskond, mis usub ajakirja erapooletusse ning jätkusuutlikkusse.

Eesti Informaatikakeskuse direktor Imre Siil: „Arvutimaailm on järjest enam tähelepanu pööranud arvutialase hariduse edendamisele, infotehnoloogiavahendite rakendamisele erinevates eluvaldkondades, sealhulgas riigi infosüsteemide arengule, arutlenud Eesti IT tuleviku üle ning jälginud olukorda mujal maailmas.“

Arvutimaailm ei kirjuta siiski ainult infopoliitikast: alates 1999. aastast ilmub 10-leheküljeline Mängumaania, kus tutvustatakse uusimaid mänge. Arvutimaailm on läbi kümne aasta kajastanud Eesti IT probleeme, kirjutanud uutest toodetest ning viinud läbi kümneid riist- ja tarkvara teste.

Arvutimaailma peatoimetajad on olnud: asutaja Ustus Agur (1993-1997), Tiit Rummo (1997-2000), Britta Tamm (2000-2002).

Arvutimaailm ilmub kümme korda aastas 64 leheküljelisena. Arvutimaailma koduleheküljel www.am.ee saab tutvuda varem ilmunud numbritega. Samas ka AM-i sünnipäevaüllatused lugejatele. Alates 2002. aasta sügisest on Arvutimaailmal oma rubriik portaalides Delfi (www.delfi.ee) ja Everyday (www.everyday.com).

Lisatud 25.11.2005

Tagasi lehele "Uudised"