Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Apple’i operatsioonisüsteemi uue versiooniga ei toimi mõned ID-kaardi funktsioonid

Neljapäeval avalikustatud Apple’i operatsioonisüsteemi uue versiooni Yosemite’iga ei tööta DigiDoc3 kliendis ID-kaardiga digiallkirja andmine. Samuti ei tööta ID-kaardi haldusvahendi funksionaalsus ehk siis ei ole võimalik ID-kaardi PIN-koode vahetada ega lahtiblokeerida.

Veebilehtedel saab endiselt ID-kaardiga e-teenustesse sisse logida ja ka digiallkirju anda. Mõne Yosemite’iga arvuti puhul on selleks vaja paigaldada uuesti ID-tarkvara veebilehelt https://installer.id.ee. Mobiil-ID toimib endiselt igal pool. Ka DigiDoc3 kliendis saab Mobiil-IDga allkirja anda.

ID-tarkvara uuendatakse regulaarselt kaks korda aastas ning mõlemal korral võetakse arvesse vahepealsed operatsioonisüsteemide ja veebilehitsejate uuendused. Uute ID-tarkvara versioonide arendamisega ei kiirustata, sest on vaja hoolikalt testida, et uus versioon oleks töökindel.

Senist tarkvaraversiooni hakati valmistama märtsis, valmis sai see mais ja avalikustati juunis. OS X 10.10 ehk Yosemite'i stabiilne beetaversioon ei olnud siis veel arendajatele kättesaadav, seetõttu ei toeta baastarkvara seda versiooni. ID-tarkvara järgmine versioon sisaldab kindlasti ka Yosemite'i tuge.

AS Sertifitseerimiskeskus töötab sihiga saada ID-kaardi tarkvara Yosemite'iga tööle detsembriks.

Rakendust DigiDoc3 klient ja ID-kaardi haldusvahendit levitatakse App Store'is ning uuendusest antakse selle kaudu automaatselt teada.

Teema: PKI

Lisatud 20.10.2014

Tagasi lehele "Uudised"