Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Ametlik @eesti.ee e-posti süsteem pakub teenuseid nüüd ka ettevõtjatele

4.08.2005

Nüüdsest on igal Äriregistris registreeritud juriidilisel isikul olemas ametlik e-posti aadress kujul registrikood@eesti.ee ja ettevõtte.nimi@eesti.ee. Seni on ametlik e-posti aadress isikukood@eesti.ee olemas igal isikukoodi omaval Eesti elanikul, lisaks saavad ID-kaardi omanikud koos kaardiga ka aadressi eesnimi.perenimi@eesti.ee.

Ametliku e-posti süsteem pakub tasuta edasisuunatava e-posti aadressi teenust – kodanikele ja ettevõtetele oma @eesti.ee aadresside suunamist  ning võimalust veebiliidese kaudu saata krüpteeritud ja Kodanikuportaali autentsustunnistusega kirju. 

“Nii on kirja saajal, olgu selleks teine inimene või ametiasutus, võimalik kindel olla, et saatjaks on kirjas märgitud isik ja mitte keegi teine ning saatja aadressi pole võltsitud,” sõnas Riho Oks, Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse osakonnajuhataja.

Ametliku postiaadressi kasutades lihtsustub ettevõtjal suhtlemine näiteks Majandustegevuse registriga, ametlikku aadressi kasutavad ettevõtjad võivad olla kindlad, et riigi poolt saadetud e-kirjad on usaldusväärsed ja jõuavad alati õigele aadressile.

Ametlikud aadressid isikukood@eesti.ee ja registrikood@eesti.ee võtavad vastu kirju ainult riigi infosüsteemidelt ning konto omanike poolt lubatud aadressidelt. See välistab rämpsposti saabumise neile aadressidele. Kõikidele kirjadele rakendatakse viiruskontrolli ja kasutaja soovil ka rämpspostifiltrit.

Oma @eesti.ee aadresside kirju on võimalik suunata Kodanikuportaalis www.eesti.ee. Selleks tuleb ennast eelnevalt autentida ID-kaardiga või panga vahendusel. Ettevõtja esindusõigust kontrollitakse päringuga Äriregistrisse.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 25.11.2005

Tagasi lehele "Uudised"