Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Algab teavituskampaania turvalisest arvutikasutusest

12. veebruaril tähistab Eesti 50 maailma riigi seas turvalise Interneti päeva. Sel päeval meenutatakse arvutikasutajatele, et turvaliseks liiklemiseks Internetis on vaja end järjest hoolikamalt kaitsta. RIA korraldab selle nädala jooksul populaarsetes veebikeskkondades teavituskampaania, mis annab lihtsaid soovitusi arvuti kaitsmiseks.

CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaiu sõnul muutub koduarvutite kaitsmine järjest olulisemaks. „Interneti levikust räägitakse enamasti positiivses võtmes. Ei tasu unustada, et ka kurjategijad on kolinud Internetti ja kasutavad inimeste teadmatust kiiresti ära. Nende kontrolli alla sattunud arvuti pole ohtlik ainult selle omanikule, vaid seda kasutatakse ka teiste ründamiseks. Oma arvuti ja vara kaitsmiseks tuleb alustada lihtsatest asjadest, näiteks ID-kaardi või mobii-IDga sisse logimisest. “selgitas Aarelaid.

Lihtsad soovitused enda kaitsmiseks

Rahvusvahelise turvalise interneti päeva eesmärk on tõsta interneti turvalisusega seotud teadlikkust ja seeläbi kaitsta arvuti-ja internetikasutajaid küberkuritegevuse eest.

Turvalise interneti päeva korraldab Euroopa Komisjoni võrgustik Insafe. Turvalise interneti päeva korraldatakse viiendat korda.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 11.02.2008

Tagasi lehele "Uudised"