Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Algab koolituste ja infopäevade sari – Tark e-riik

Tänasest on avatud registreerumine riigi infosüsteemi võimalusi tutvustavate koolitustele ja infopäevadele. Esimesed üritused toimuvad juuli alguses – 1. juulil toimub infopäev arendusprotsessi parimatest praktikatest avalikus sektoris ning 2. juulil koolitus infosüsteemide turvameetmete süsteemi rakendamisest. Kokku on aasta lõpuks kavas läbi viia 27 koolitust ning infopäeva.

Koolitustesarja „Tark e-riik“ põhirõhk on riigi infovarade kaitsmisel ning semantika valdkonna tutvustamisel. Infopäevadel tõhustatakse koostööd avaliku- ja erasektori vahel IT-lahenduste loomisel ning elluviimisel.

„Ametnik peab e-riigi sõber olema!“, kommenteeris koolituste eesmärki projektijuht Rica Semjonova. „Kuigi riigi infosüsteemiga seotud teemad tunduvad keerulised, siis usun, et koolitustega tõestame vastupidist“. Kõiki neid teadmisi saab praktikasse rakendada“, lisas Semjonova.

Koolituste ja infopäevade peamiseks sihtgrupiks on andmekogude haldajad ja pidajad, ISKE rakendajad, avaliku sektori IT-juhid ning spetsialistid.

Osalemine on avaliku sektori spetsialistidele tasuta.

Koolitused ja infopäevad toimuvad Euroopa Liidu struktuurifondide programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Koolitusi ja infopäevasid viib läbi Tallinna Arvutikool OÜ.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 12.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"