Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Tähistatakse turvalise interneti päeva

Teisipäeval 8. veebruaril tähistatakse turvalise interneti päeva. Noorte päevast hõlmab suure osa ilmavõrk, kus kasuliku ja lõbusa kõrval varitsevad mitmed ohud. Kõige suurem oht internetikasutajale on kasutaja ise, mis tuleb peamiselt teadmatusest. Selle aasta turvalise interneti päeva moto on "See on rohkem kui mäng – see on Sinu elu."

Kord internetti vallapäästetud sõnumit tagasi kutsuda pole võimalik ja veebikeskkondades osalemist tuleb võtta kui mainekujundust. Suure osa emotsionaalselt laetud sõnumitest või “vallatutest” piltidest võiks oma renomee huvides jätta jagamata. Parajus on tervisliku elu võti: päevas peab olema parajalt raali ja raalivaba aega.

Noorte internetikasutuse statistika on järgmine:

  • Mängurid veedavad veebipõhiseid mänge mängides keskmiselt 8 tundi nädalas.
  • Noored magavad öö kohta 2–3 tundi vähem kui 10 aastat tagasi.
  • Jaanuaris 2010 registreeriti Second Life’is 18 miljonit kontot.
  • Facebook'is on üle 500 miljoni aktiivse kasutaja, kes kulutavad seal ühes kuus kokku 700 miljardit minutit.
  • Mängul World of Warcraft on 13 miljonit mängijat.

Turvalise interneti päeva korraldab INSAFE edendamaks veebipõhise tehnoloogia ja mobiiltelefonide turvalisemat ja vastutustundlikumat kasutamist.

2004. aastal Euroopa Liidu projekti SafeBorder algatusena sündinud turvalise interneti päeva tähistatakse ülemaailmailmselt rohkem kui 60 riigis, Brasiiliast Jaapani ja Keeniani. 2011. aastal keskendutakse „virtuaalelude“ uurimisele.

Rohkem infot leiab aadressilt www.targaltinternetis.ee.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 08.02.2011

Tagasi lehele "Uudised"