Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

6. veebruar on turvalise interneti päev

6. veebruaril soovib Eesti ligi 40 riigi seas juhtida arvutite ja interneti kasutajate tähelepanu vajadusele olla internetis käitudes hoolas, pöörates erilist tähelepanu enda ja oma lähedaste turvalisusele küberruumis.

Eesti korraldab sellel nädalal populaarsetes veebikeskkondades reklaamikampaania, mis juhatab Teabeportaali www.eesti.ee teemat käsitlevale leheküljele. Rahvusvahelise turvalise interneti päeva eesmärk on tõsta interneti turvalisusega seotud teadlikkust ja seeläbi kaitsta arvutite ja interneti kasutajaid küberkuritegevuse eest. Küberkuritegevuse ohvriks on suurem oht langeda sellel, kes internetis enda ja oma lähedaste turvalisusele tähelepanu ei oska pöörata. Turvaliseks interneti kasutamiseks piisab alustuseks ainuüksi sellest, kui avastada enda jaoks ID-kaardi elektrooniline kasutamine.

Lihtsad soovitused enda kaitsmiseks

Turvalise interneti päev toimub Euroopa Komisjoni infoühiskonna ja meedia volinik Viviane Redingu patronaaži all ning selle organiseerib 23. kontaktpunktist koosnev võrgustik Insafe, mille tegevust finantseeritakse ELi turvalise interneti programmi (Safer Internet Programme) kaudu. Turvalise interneti päeva korraldatakse neljandat korda.

Teema: CERT, Küberturve, Riigiportaal

Lisatud 05.02.2007

Tagasi lehele "Uudised"