Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

2011. aasta ID-kaarte saab uuendada ka pärast sertifikaatide tühistamist

Eelmisel nädalal tunnistati kehtetuks nende 2011. aastal väljaantud ID- ja elamisloakaartide sertifikaadid, mille elektroonilist osa ei ole uuendatud. 2011. aasta kaartide elektroonilist osa saab PPA teenindustes tasuta uuendada ka edaspidi. Kuni uuendamiseni ei ole võimalik kasutada dokumendiga e-teenuseid ega anda digiallkirja, kuid isikut tõendava dokumendina kehtib kaart edasi.

PPA alustas 2011. aastal väljaantud ID- ja elamisloakaartide elektroonilise osa kaasajastamist möödunud aasta septembris ning kõigile kaardi kasutajatele on e-kirja või posti teel saadetud personaalne kutse dokumendi uuendamiseks. Tänaseks on enamik neist, kes 2011. aasta ID- või elamisloakaarti ka elektrooniliselt kasutavad, oma dokumendi uuendanud.

2011. aasta ID- ja elamisloakaarte saab tasuta uuendada vabalt valitud PPA teenindussaalis. Uuendamisel ei vahetata kaarti välja, vaid pelgalt uuendatakse selle elektroonilist osa, mis võtab aega 5–10 minutit. PPA teenindussaali pöördudes palume kaardi uuendamiseks valida järjekorrapuldilt „2011 ID järelteenindus“.

Need, kes oma  ID-kaardi või elamisloakaardi elektroonilisi võimalusi ei kasuta, võivad dokumendi elektroonilise osa uuendamisest loobuda. Isikut tõendava dokumendina kehtib kaart oma kehtivusaja lõpuni.

Politsei- ja Piirivalveameti uudis

Lisatud 30.07.2013

Tagasi lehele "Uudised"